Stary Port Białystok

Stary Port Białystok (Szanty / Rock / Folk)

Na co dzień zanurzeni w bardzo różnych nurtach muzycznych, od poezji śpiewanej poczynając, poprzez piosenkę aktorską, folk, ska, na rocku progresywnym kończąc, w 2012 roku muzycy zespoły Stary Port Białystok połączyli się zjednoczeni miłością do żagli i wszystkiego co z tym związane. Wspólne granie sprawia im ogromną radość, a w tym co robą najważniejsza jest dla nich dobra zabawa. Dzięki temu, że artyści wywodzą się z różnych gatunków muzycznych w aranżacje szant znanych zespołów jak i autorskie wplatają różne brzmienia.

W zespół zadebiutował w 2012 roku na najstarszym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Kopyść”, gdzie zdobył nagrodę publiczności, która była ogromnym wyróżnieniem dla białostoczan. W 2015 roku grupa ponownie wzieła udział w Festiwalu „Kopyść” i zdobyła II nagrodę, nagrodę specjalną za najbardziej wystrzałową szantę oraz nominację na 35 Międzynarodowy Festiwal Szantowy „Shanties 2016” w Krakowie. Kolejnym ważnym wydarzeniem był udział w XXXVII Festiwalu Szantowym w Mikołajkach. Muzycy otrzymali wyróżnienie jury, a publiczność przyjęła ich bardzo gorąco. Stary Port Białystok nabrał wiatru w żagle i pod koniec 2015 r. przystąpił do nagrań studyjnych, których owocem jest mini album „Może jeszcze kiedyś...”.

Rok 2016 to czas licznych sukcesów i koncertów na terenie północno-wschodniej Polski. Formacja została doceniona przez publiczność jak i przez organizatorów koncertów, za profesjonalizm oraz znakomity repertuar koncertowy.

Wszystko wskazuje na to, iż zespół nabiera rozpędu i nie zamierza spocząć na laurach. Przed naszą drużyną pojawiają się nowe cele, niezdobyte horyzonty. Bądźcie z nami i ślecie muzyczne poczynania zespołu.

 

Facebook

www.facebook.com/staryportbialystok

 

Video YOUTUBE:

Porzucony

Hej moje morze

 

Dyskografia:

Stary Port Białystok - „Może jeszcze kiedyś...” MCD 2016 (Agencja Artystyczna Stagebackline).

 

Skład zespołu:

Katarzyna Horoszewska – Grabek: wokal

Katarzyna Rożkowska: wokal

Agnieszka Mackiewicz: wokal

Robert Jankowski: gitara elektryczna, wokal

Maciej Klepacki: gitara basowa

Krzysztof Szulc: perkusja

Patryk Dziekoński - akordeon